Wengfu: Keemilise kaevandamine "baby"

"Kui tegemist phosphogypsum kasutamisega, kõige ilmsem on ehitusmaterjalide tootmiseks kasutada phosphogypsum, kuid see oli lihtsalt madal tase arengut. Phosphogypsum sisaldab palju väärtuslikke ressursse, näiteks väävlit, kui kasutada hästi, võib mitte ainult leevendada toiterõhu nappide ressursside, kuid ka ettevõtteid looma uue kasumi kasvu käsk. "Mida wengfu fraktsiooni esimees He Haoming, andis ära töörühma üldises korras arendamise ja kasutamise ning phosphogypsum.


Ühena Hiina fosfor keemiatööstuse juhtivad ettevõtted, wengfu rühm tegi palju tööd ulatuslik kasutamine phosphogypsum. "Lakkamatu uurimine, leidsime, et ainult keemiliste vahenditega, tehnoloogilise innovatsiooni abil phosphogypsum tahkete jäätmete tervisesüsteemiga saab maksimeerida iga aine funktsiooni, tõeliselt saavutada ringlussevõtu, midagi ressursi näiliselt väärtusetu baby, avastame hindamatu väärtus." Ütles ta Haoming. Seda muidugi wengfu juhendamisel rühm hakkas julge emasele ja tehtud suuri läbimurdeid.


Kõige märkimisväärsem on kasutamine tootmise ammooniumsulfaat phosphogypsum ja selle majanduslik mõju on esitanud 10 korda taseme kasvu.


Selles reporter on õppinud, wengfu kontserni sõltumatute uuringute tehnoloogia ja uute tehnoloogiate väljatöötamist, põhiprotsessi on metathesis reaktsioon ammooniumkarbonaat ja ammooniumsulfaat ja kaltsiumkarbonaadi tootma kipsi. Wengfu on ehitatud, kasutades seda tehnoloogiat praegu 250000 tonni ammooniumsulfaat taim, aastane toodang aastast tarbimist 520,000 tonni phosphogypsum ja 85,100 tonni süsinikdioksiidi vähendamise.


"See on praegu suurepärane võimalus kasutada phosphogypsum. Kui me kasutame nii palju phosphogypsum kipsi tellistest tootmine, väljund on 50 miljonit jüaani ja kui nad kasutavad tehnoloogiat murda, toodavad ammooniumsulfaat ja kaltsiumoksiid väljund võib ulatuda üle 400 miljoni jüaani. Ole sama mõte, erineva tehnoloogiaga phosphogypsum väärtus kasvas ligi 10 korda. See on võimu tehnoloogia. Arendame phosphogypsum, ei tohi olla kestev kasu. "He Haoming ütles. Tema sõnul praegu rahvusvahelise hinna ammooniumsulfaat osakesed on suutnud müüa 300 $ / tonn.


Teine meetod on kasutada phosphogypsum väävelhapet ja laimi. Siis eeldatakse, et see tehnoloogia on dehüdratsioon phosphogypsum poolt lahjendatud suspensioon vees ja veevaba kipsi, sisestage unikaalne peatamine calciner reaktori lagunemisega, vääveldioksiidi segatud gaas sattuda väävelhappe happe süsteem, puhastamine, ümberkujundamise, meelitades väävelhappe abil. Praegu vastavalt tehnika kursus wengfu ehitanud aastane tootmisvõimsus on 5 000 tonni phosphogypsum lagunemine ja piloodi Küte seadme põhiparameetrid, optimeerides lähtuda industrialiseerimise.


"Phosphogypsum sisaldab suures koguses väävlit, on ühelt poolt tugev roostevabast happe, tõi suure vaeva ladustamise ajal aga, väävli ja väetise fosfaaditootmise ja oluliste ressursside vähesuse tõttu igal aastal sellist liiki importida miljoneid tonne väävli tootmisel. Eriti viimastel aastatel, väävel, raske koorem ettevõtete ja riigi kõrgete hindadega. Seega, kui happe toimel phosphogypsum, on tõesti kasulik asi. "He Haoming ütles. Reporter õppinud, et 2010 on wengfu investeeritud 430 miljonit jüaani uue komplekti seadmete, kaevandamine phosphogypsum sulfaat, tarbib 1,5 miljonit tonni fosforit kipsi toota 600000 tonni väävelhappega.


Wengfu rühma, kasutades keemilise lagunemise phosphogypsum kasutatakse phosphogypsum väävelhapet ja kaltsiumkarbiid tootvate kolmanda uuringu. Tehnoloogia on väheneva agent, lagunemine reaktsioon uppunud arc ahjus, vabastades vääveldioksiidi, on kaltsiumoksiid, kaltsiumoksiid ja süsinik-materjalid, omandatud pärast reaktsiooni kaltsiumkarbiid, lisades kaltsiumkarbiid. Kaltsiumkarbiid on tähtis keemiliste tooraine, jooksva majandusaasta sisenõudluse umbes 10 miljonit tonni, hind 5000 jüaani/tonn, nii kasutamine phosphogypsum toota Väävelhappe lahust ja kaltsiumkarbiid majanduslik kasu on märkimisväärne.


Lisaks uurib kaaliumsulfaati tootmiseks phosphogypsum wengfu kasutamisega uudne mõtlemine. Vastavalt ta Haoming enne Ameerika Ühendriigid, Jaapan ja India, endises Nõukogude Liidus oli fosfori kipsi tootmisega kaaliumsulfaati ja kaaliumkloriidi teisendamise meetodit on uuritud, uurib põhimõtteid ja protsessi parameetrid. Selle meetodi kasutamine phosphogypsum võib olla kuni 65% ~ 70% kaaliumsulfaati toota kõrge kvaliteediga väetise ja byproduct ammooniumkloriidi, kaltsiumkarbonaat teha ka väetise ja tsemendi tooraine. Vahepeal väike energiatarve, madal investeeringute, peaaegu mingit "kolm jäätmed", sõltumata majanduse ja keskkonna vaatepunktist tootmise väärivad edendamine.


Wengfu rühma ametnike ütles ajakirjanikele, et praeguse wengfu fosfori kipsi kasutatud on 63%, tunduvalt üle riigi kehtestatud piirnorme. Wengfu, ise peab olema loodan "Kaheteistkümne-viieks" perioodil kasutamise kohta phosphogypsum kesklinn 100%.


Kuid ütles ajakirjanikele ta Haoming ja hoolimata palju tööjõudu ja materjale ressursse for teadustöö ja uuringutega, majandusliku tagastab on tehtud ka, vaid ainult oma tugevus on liiga nõrk. Tema sõnul igakülgse kasutamise kohta phosphogypsum kui omistame suurt tähtsust riigi osakonnad, koosseisus vajalikud teaduse ja tehnoloogia ühise teadustöö korraldatavaid paneel ja seada tööstusharu hõlmava jõupingutusi, et lahendada see probleem.


"Ringmajanduse, tervislik elukeskkond ja ehitada roheline keemia on äri, ühe ettevõtja vastutust. See on lõpmatu head asjad ja me järjekindlalt seda ja teeme. "He Haoming ütles.